Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
ПОГОДЖЕНО: Зборами трудового колективу Надвірнянського районного суду «04 червня» 2018 р. |
|
ЗАТВЕРДЖЕНО: Наказ Надвірнянського районного суду від «04 червня» 2018р. №02-02/94 |
ПРАВИЛА
внутрішнього трудового розпорядку Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області
1. Загальні положення.
1.1. Відповідно до Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.
Держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб.
Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.
Право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
1.2. У цих Правилах внутрішнього трудового розпорядку Надвірнянського районного суду Івано-Франківської ї області вживаються терміни в такому значенні:
«адміністрація» - голова суду, виконуючий обов’язки голови суду, керівник апарату суду, заступник керівника апарату суду;
«працівники суду» - судді, працівники апарату суду;
«працівники апарату суду» - державні службовці, працівники патронатної служби, працівник, що виконує функцію з обслуговування, робітник, прибиральниця які перебувають у трудових відносинах з Надвірнянським районним судом Івано-Франківської області;
«працівники патронатної служби» - працівники суду, що займають посади помічників суддів, помічника голови суду.
1.3. Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області (далі - суд) визначають внутрішній трудовий розпорядок.
1.4.Правила внутрішнього трудового розпорядку (далі - Правила) для працівників суду розроблено відповідно до статті 43 Конституції України та з урахуванням вимог Законів України «Про судоустрій і статус суддів» від 2 червня 2016 р. № 1402-VІІІ, «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-УІІІ, Кодексу законів про працю України та інших нормативно-правових актів.
1.5.Правила визначають режим праці, засади регулювання трудових відносин та запроваджуються з метою удосконалення організації праці, забезпечення трудової і виконавської дисципліни, раціонального використання робочого часу, високої ефективності і підвищення якості праці шляхом створення необхідних умов для нормальної високопродуктивної роботи працівників, умов стимулювання, свідомого і сумлінного виконання працівниками своїх трудових обов'язків.
Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. Недотримання або порушення зазначених правил є підставою для застосування передбаченої чинним законодавством відповідальності до винних.
Діяльність працівників апарату суду ґрунтується на таких основних принципах:
- верховенства права – забезпечення пріоритету прав і свобод людини і громадянина;
- законність;
- професіоналізм, доброчесность, політична неупередженость, компетентність, стабільність, прозорость, патріотизм;
1.6. Правила поширюються на всіх працівників суду, незалежно від посади та порядку призначення, і є обов'язковими для всіх працівників суду.
2. Порядок прийняття і звільнення працівників.
2.1. Порядок зарахування та виключення зі штату суду суддів.
2.1.1. Порядок зарахування суддів до штату суду та виключення їх зі штату здійснюються відповідно до Конституції України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та чинного трудового законодавства на підставі наказу, що видається головою суду згідно з актом про призначення судді на посаду, переведення судді, звільнення судді з посади, а також у зв'язку з припиненням повноважень судді.
2.1.2. При зарахуванні до штату суду суддя повинен подати такі документи:
2.1.3. Суддя виключається із штату суду у таких випадках:
Припинення повноважень судді:
- припинення повноважень судді у зв'язку з набранням законної сили обвинувальним вироком щодо судді за вчинення ним злочину.
2.2. Порядок призначення та звільнення працівників апарату суду.
Просування державного службовця по службі не здійснюється протягом строку застосування до нього дисциплінарного стягнення.
2.2.9. Під час укладення трудового договору особи зобов'язані подати до відділу по роботі з персоналом:
- документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію);
Особи, які претендують на зайняття посад державних службовців, крім вище перелічених, зобов'язані подати ще й такі документи:
письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів щодо зайняття посади державної служби, до якої додається резюме у довільній формі;
Прийняття на роботу без подання зазначених документів не допускається.
2.2.13. При укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яку йому доручається виконати. Умова про випробування зазначається в наказі про прийняття на роботу.
Випробування встановлюється згідно із законодавством на строк:
Якщо працівник в період випробування був відсутній на роботі у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або з інших поважних причин, строк випробування може бути продовжено на відповідну кількість днів, протягом скількох він був відсутній.
Якщо після закінчення строку випробування працівник продовжує працювати, то він вважається таким, який витримав випробування, і трудовий договір з ним може бути розірвано лише на загальних підставах.
2.2.14. Під час прийняття працівника на роботу або в разі переведення його у встановленому порядку на іншу роботу відповідальна особа зобов'язана:
2.2.15. Переведення працівників апарату суду на іншу посаду здійснюється згідно із законодавством.
2.2.16. Працівникам при влаштуванні на роботу вперше, трудова книжка оформляється не пізніше п'яти днів після прийняття на роботу. Ведення трудових книжок здійснюється згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників.
Трудові книжки працівників зберігаються, як документи суворої звітності, а відповідальність за організацію ведення обліку і їх видачу покладається на спеціаліста служби управління персоналом (особи , відповідальної за ведення кадрового жділоводства).
2.2.17. Припинення трудового договору може мати місце лише на підставах, передбачених чинним законодавством.
2.2.18. Працівники апарату суду мають право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це керівництво суду письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу через причини, передбачені частиною першою статті 38 Кодексу законів про працю України, керівництво суду повинно розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.
За домовленістю між працівником і керівництвом суду трудовий договір може бути розірваний і до закінчення строку попередження про звільнення.
Крім загальних підстав, передбачених Кодексом законів про працю України, державна служба припиняється згідно з положеннями Закону України «Про державну службу».
2.2.19. Припинення трудового договору працівників апарату суду оформляються наказом керівника апарату суду.
3. Основні обов'язки і права працівників суду.
3.1. Основні права та обов'язки судді.
3.1.1. Права та обов'язки судді, пов'язані зі здійсненням правосуддя, визначаються Конституцією України, Законом України «Про судоустрій і статус суддів», Кодексом професійної етики судді та іншими законами.
3.1.2. Суддя зобов’язаний негайно повідомляти про випадки тимчасової непрацездатності адміністрацію суду, відділ з питань персоналу для своєчасного внесення відповідної інформації до системи автоматизованого документообігу суду.
3.2. Права та обов'язки працівників апарату суду
3.2.1. Працівники апарату суду мають право:
користуватись правами і свободами, які гарантуються громадянам України Конституцією та законами України;
- на належні для роботи умови праці та ї матеріально-технічне забезпечення;
- на професійне навчання, зокрема за державні кошти, відповідно до потреб державного органу;
- на участь у професійних спілках з метою захисту своїх прав та інтересів;
- на оскарження в установленому законом порядку рішень про накладення дисциплінарного стягнення, звільнення з посади, а також висновку, що містить негативну оцінку за результатами оцінювання його службової діяльності;
- на захист від незаконного переслідування збоку державних органів та їх посадових осіб;
- на отримання від державних органів, підприємств, установ та організацій, органів місцевого самоврядування необхідної інформації з питань, що належать до його повноважень;
- на проведення службового розслідування за його вимогою з метою зняття безпідставних, на його думку, звинувачень або підозри.
3.2.2. Працівники апарату суду зобов'язані:
- підвищувати продуктивність своєї праці, а також вносити пропозиції щодо вдосконалення робочого процесу і організаційної структури суду;
- діяти в межах своїх повноважень;
- у разі одержання доручення, яке суперечить чинному законодавству, працівник апарату суду зобов'язаний невідкладно в письмовій формі доповісти про це посадовій особі, яка дала доручення, а у разі наполягання на його виконанні - повідомити вищу за посадою особу;
- шанобливо ставитись до громадян, керівників і співробітників, дотримуватись високої культури спілкування, не допускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам держави;
- вживати заходів щодо негайного усунення обставин, причин і умов, що створюють перешкоди чи ускладнюють виконання обов'язків або утруднюють нормальну діяльність суду, цих Правил та негайно повідомляти про це відповідальних осіб, керівництво суду;
- після завершення робочого часу працівники апарату суду, які останніми залишають робочі місця, зобов'язані вимикати світло в кабінетах, в яких вони безпосередньо працюють, а також в коридорах адміністративної будівлі суду.
3.2.3. Невідкладно повідомляти керівництво та спеціаліста служби управління персоналом (особу, відповідальну за ведення кадрового діловодства) про свою тимчасову непрацездатність.
3.2.4. Конкретний перелік посадових обов'язків працівників апарату суду визначається посадовими інструкціями та затверджується керівником апарату суду або особою, яка виконує його обов'язки.
Працівники виконують також інші обов'язки відповідно до чинного законодавства України.
4. Основні обов'язки керівництва суду
4.1. Обов'язки голови суду визначені статтею 24 Закону України «Про судоустрій і статус суддів».
4.2. Обов»язки керівника апарату суду, та заступника керівника апарату суду визначені Законом України «Про судоустрій і статус суддів», Законом України «Про державну службу» та іншими нормативно-правовими документами.
5. Робочий час і його використання
5.1. Норма тривалості робочого часу працівників суду відповідно до законодавства не може перевищувати 40 годин на тиждень. Установлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними - суботою та неділею.
Робочий час з понеділка по четвер триває 8:00 год. до 17:15 год., у п'ятницю з 8:00 год. до 16:00 год.
Працівникам надається перерва для відпочинку та харчування з 12:00 год. до 13:00 год. Перерва не входить в робочий час. Працівники використовують час перерви на свій розсуд, на цей час вони можуть відлучатись з місця роботи.
Напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи працівників скорочується на одну годину.
5.2. Облік робочого часу суддів та працівників апарату суду здійснюється у відповідному табелі обліку використання робочого часу , крім того, облік робочого часу суддів ведеться в табелі обліку використання робочого часу автоматизованої системи документообігу суду.
5.3. Залучення працівників до надурочної роботи, роботи у вихідні, святкові та неробочі дні проводиться у випадках та за умов, передбачених чинним законодавством, за письмовим наказом керівника.
Для виконання невідкладної та непередбаченої роботи державні службовці зобов'язані за розпорядженням керівника з'являтись на службу у вихідні, святкові та неробочі дні. Інші категорії працівників суду можуть залучатись до роботи у ці дні у встановленому законодавством порядку. Робота у вихідні, святкові та неробочі дні компенсується відповідно до чинного трудового законодавства.
5.4. У робочий час забороняється відволікати працівників від їхньої безпосередньої роботи для виконання ними громадських доручень, що не пов'язанні з діяльністю Надвірнянського районного суду.
5.7. Питання зміни часу початку та закінчення роботи для окремих працівників, за необхідності, вирішується керівництвом суду в індивідуальному порядку.
6. Відпустки.
6.1.1. Працівникам надаються відпустки зі збереженням на цей період місця роботи (посади) і заробітної плати відповідно до чинного законодавства України.
Порядок надання щорічних оплачуваних та додаткових відпусток суддям визначений відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», а державним службовцям - Законами України «Про державну службу» та «Про відпустки».
Тривалість та порядок надання щорічних оплачуваних та додаткових відпусток іншим працівникам апарату суду (працівникам патронатної служби, працівникам які виконують функції з обслуговування та робітникам) визначений відповідно до Закону України «Про відпустки» .
6.1.2. Надання відпусток суддям оформляється наказом голови суду,
працівникам апарату суду - наказом керівника апарату суду.
6.1.5. Працівникам надаються оплачувані щорічні та додаткові відпустки відповідно до чинного законодавства, затвердженого графіка або за згодою сторін.
Черговість надання відпусток визначається графіком, який затверджується керівництвом суду щороку в грудні на наступний календарний рік. Графік складається з урахуванням необхідності забезпечення нормальної діяльності суду та особистих інтересів працівників і можливості їх відпочинку. Графік доводиться до відома всіх працівників.
6.2. Відпустки суддів.
6.2.1. Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддям надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 30 робочих днів з виплатою суддівської винагороди та допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу.
6.2.2. Суддям, які мають стаж роботи більше 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів.
6.3. Відпустки державним службовцям.
6.3.1. Відповідно до Закону України «Про державну службу» державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів з виплатою допомоги для озлоровлення у розмірі, передбаченому законодавством.
6.3.2. Відповідно до Закону України «Про державну службу» та постанови Кабінету Міністрів від 06.04.2016 №270 «Про затвердження Порядку надання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток», за кожний рік державної служби після досягнення п'ятирічного стажу державної служби державному службовцю надається один календарний день щорічної додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як 15 календарних днів.
6.4.Відпустки працівнику, що виконує функції з обслуговування, прибиральниці та робітнику.
6.4.1. Діловоду,працівникам,які виконують функції з обслуговування, прибиральниці службових приміщень , робітнику надається щорічна основна відпустка тривалістю 24 календарних дні з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення в розмірі, визначеному чинним законодавством.
6.5. Відпустки працівникам патронатної служби суду.
6.5.1. Працівникам патронатної служби суду (помічнику голови суду , помічнику судді) надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 24 календарних днів з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення в розмірі, що не перевищує середньомісячну заробітну плату та щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці ,пов»язаної з роботою на персональному комп»ютері, яка оплачується відповідно до чинного законодавства, максимальна тривалість якої становить 4 календарних дні.
7. Заохочення за трудові досягнення та успіхи у роботі.
7.1. Суддя до звільнення з посади або припинення його повноважень не може бути нагороджений державними нагородами, а також будь-якими іншими нагородами, відзнаками, грамотами. Суддя може бути нагороджений державними нагородами лише за проявлену ним особисту мужність і героїзм в умовах, пов’язаних із ризиком для життя.(ст.56 ч.9 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів»)
7.2. За наполегливу працю, якісне і сумлінне виконання посадових обов'язків та інші досягнення у роботі для працівників апарату суду передбачаються такі заохочення:
7.3. Заохочення оформляється спільним наказом голови суду та керівника апарату суду, оголошується працівникові апарату суду або всьому колективу і заноситься до трудової книжки.
7.4. За особливі заслуги на державній службі працівники апарату суду можуть бути представлені до державних нагород та присвоєння почесних звань.
8. Відповідальність за порушення трудової дисципліни.
8.1. Дисциплінарне провадження щодо судді
Заходи дисциплінарного впливу щодо суддів застосовуються згідно із Законом України «Про судоустрій і статус суддів». Суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження. Відповідно до ч.1ст.107 даного Закону право на звернення зі скаргою щодо дисциплінарного проступку судді (дисциплінарною скаргою) має право будь-яка особа. Частиною першою ст. 107 Закону передбачено, що Вища рада правосуддя затверджує та розміщує на офіційному веб-порталі судової влади зразок дисциплінарної скарги.
8.2. Відповідальність за порушення трудової дисципліни працівників апарату суду.
8.2.1. За порушення трудової дисципліни, Правил внутрішнього трудового розпорядку до працівника апарату суду може бути застосовано один з таких заходів стягнення:
Звільнення як дисциплінарне стягнення, може бути застосоване відповідно по п.п. З, 4, 7, 8 ст.40 Кодексу законів про працю України.
8.2.2. До державних службовців за вчинення ним дисциплінарного проступку, тобто протиправної винної дії або бездіяльності чи прийняття рішення, що полягає у невиконанні або неналежному виконанні державним службовцем своїх посадових обов'язків та інших вимог, встановлених Законом України «Про державну службу» та іншими нормативно-правовими актами, за яке до нього може бути застосоване дисциплінарне стягнення:
8.2.3. Дисциплінарні стягнення до працівників апарату суду застосовуються керівником апарату суду та оформляються наказом, який оголошується працівникові під розписку. Застосування заходів дисциплінарного стягнення здійснюється відповідно до Закону України «Про державну службу».
8.2.4. Дисциплінарні стягнення до керівника апарату суду, його заступника застосовуються за розпорядженням начальника ТУ ДСА України в Івано-Франківській області за поданням голови суду з дотриманням вимог Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу».
8.2.5. До застосування дисциплінарного стягнення керівник апарату суду або уповноважений ним працівник повинен отримати від порушника трудової дисципліни письмове пояснення. У разі відмови працівника дати письмові пояснення складається відповідний акт. Відмова працівника апарату суду дати таке пояснення не може бути перешкодою для застосування стягнення.
8.2.6. Дисциплінарні стягнення застосовуються за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не враховуючи часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.
Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.
За кожне порушення трудової дисципліни до працівника апарату суду може бути застосоване лише одне дисциплінарне стягнення.
8.2.7. Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення працівника апарату суду не було піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.
Якщо працівник апарату суду не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе сумлінним працівником, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року, протягом якого воно було накладено, але не пізніше ніж через шість місяців з дня накладання дисциплінарного стягнення.
Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.
8.2.8. Правила внутрішнього трудового розпорядку доводяться до відома всіх працівників під особистий підпис та розміщуються у доступному для всіх працівників місці.