Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Судові справи видаються для ознайомлення з ними виключно приміщенні суду з дозволу голови суду, а справи не закінчені провадженням – з дозволу головуючого судді.
Голова суду наголосив, що особа, яка бажає ознайомитись з матеріалами справи повинна звернутись з відповідною письмовою заявою, на якій накладається резолюція. Приймання заяв на ознайомлення з матеріалами кримінальної, цивільної справи в Надвірнянському районному суді здійснюється в кімнаті сторін черговим помічником судді або консультантом суду, які у відповідності до встановленого порядку вказують строк виконання, зокрема, дату та час, коли особа може ознайомитися з матеріалами справи. При цьому під час прийняття заяви на ознайомлення з матеріалами кримінальної, цивільної справи, учасники судового розгляду зобов’язані пред’явити документ, що підтверджує їх повноваження чи особу. Що стосується видачі справ для ознайомлення прокуророві,то справи видаються після пред’явлення ним службового посвідчення, адвокатам, які брали участь у розгляді справи, як захисник чи представник потерпілого – після пред’явлення свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльністю та ордера виданого відповідним адвокатським об’єднанням. Інші учасники процесу, а також особи, які брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов’язки пред’являють документ, що посвідчує особу: паспорт, службове посвідчення, пенсійне посвідчення, в необхідних випадках доручення представника.
Після ознайомлення з матеріалами справи, заява підшивається до матеріалів справи .
Справа, яка надається для ознайомлення повинна бути підшита, всі аркуші у справі повинні бути пронумеровані. Крім того, справа реєструється у відповідному журналі, де зазначається суть справи /прізвище, ім’я, по батькові позивача, відповідача, обвинуваченого, підсудного, тощо/, номер справи, година видачі та повернення справи, прізвище особи, стаття Кримінального кодексу України, а також прізвище та ініціали особи, яка видала справу. У журналі видачі справ для ознайомлення також у відповідній графі вказується підпис особи, яка одержує справу для ознайомлення. При поверненні справи після ознайомлення, особа яка видала справу, повинна ретельно перевірити наявність всіх матеріалів у справі, пересвідчитись у неушкодженості всіх аркушів справи та зазначити в контрольному журналі про час повернення справи і розписатись про її отримання. Факт ознайомлення з матеріалами кримінальної, цивільної справи, протоколом судового засідання фіксується особою, яка ознайомилася на обкладинці справи, в чому власноручно вона розписується.
Справи видаються: обвинуваченим, їх законним представникам і потерпілим у
кримінальних справах, сторонам, їх
представникам та іншим особам, які
беруть участь у справах – після пред’явлення
документа, що посвідчує особу; адвокатам, які беруть участь у розгляді справи,
- після пред’явлення ордера юридичної консультації та документа, що посвідчує
особу; цивільним позивачам та їх представникам, які виступають у кримінальних
справах, - після пред’явлення довіреності на ведення справи і документа, який
посвідчує особу; працівникам суду вищої інстанції, прокурорам, працівникам
державних податкових адміністрацій – посвідчення особи.
Судові справи надсилаються поштою
або кур’єром тільки на письмову вимогу суду вищої інстанції і органів, яким
законом надано право витребування справ. До повернення справи до суду ця
письмова вимога, копія вироку, рішення, ухвали, постанови та копія супровідного
листа, з яким надіслано справу, знаходяться у наряді, який зберігається в
канцелярії суду, після повернення справи
зазначені документи додаються до неї.
Категорично забороняється надсилати іншим установам, органам судові справи, які не закінчені провадженням.
При видачі процесуальних документів, зокрема, копії вироків, рішень, ухвал, постанов по справах, кожен з них має бути підписаний та скріплений гербовою печаткою належним чином. У випадку, якщо документ складається з двох або більше аркушів, такий документ повинен бути прошитий і також скріплений підписом головуючого судді та гербовою печаткою. Коли зазначені рішення були змінені, про це слід вказати в копії, що видаються. Особа, яка одержала копію документу, повинна розписатись в її одержанні у відповідному журналі - журналі видачі судових документів. У випадку надіслання копії документа поштою, про це зазначається в довідковому листі по справі.