Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Керівника апарату суду ознайомив присутніх із порядком, правильністю та строками звернення до виконання постанов по справах про адміністративні правопорушення.
Інструкцією з діловодства в місцевому зальному суді, яка затверджена наказом Державної судової адміністрації України за №68 від 27.06.2006 року встановлено вимоги, щодо виконання постанов у справах про адміністративні правопорушення.
В Надвірнянському районному за ведення даної ділянки роботи відповідає секретар суду Федорів А.В.
Статтею 24 КпАП України визначаються види адміністративних стягнень за вчиненні адміністративні правопорушення. Зокрема, за наслідками розгляду справ судом можуть бути застосовані такі види стягнення: попередження, штраф, виправні роботи, адміністративний арешт, оплатне вилучення чи конфіскація предметів, позбавлення спеціального права. З 17.11.2008р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», яким доповнено ст.24 КпАП ще таким видом адміністративного стягнення, як застосування громадських робіт.
За результатом розгляду матеріалів у справі про адміністративні правопорушення, виноситься постанова. Виконавчий лист по цих справах не виписується. Копії постанов про заходи адміністративного стягнення надсилаються для виконання до державної виконавчої служби.
Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення.
У разі опротестування постанови про накладення адміністративного стягнення постанова підлягає виконанню після залишення протесту без задоволення, за винятком постанов про застосування заходу стягнення у вигляді попередження.
Не підлягає виконанню постанова про накладення адміністративного стягнення, якщо її не було звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня винесення.
У разі відстрочки виконання постанови перебіг строку давності зупиняється до закінчення строку відстрочки.
Звернення до виконання постанови, що передбачає застосування адміністративного арешту, полягає в негайному надісланні двох копій постанови органу внутрішніх справ для виконання. Копія постанови надсилається також за місцем роботи, навчання, проживання особи (останнє може мати місце в разі застосування інших видів адміністративного стягнення).
Справа передається в архів суду лише після долучення до матеріалів справи повідомлення органу внутрішніх справ про відбуття правопорушником стягнення.
Якщо до правопорушника застосовано стягнення у вигляді виправних робіт, дві копії постанови надсилаються на виконання до органу Державного департаменту України з питань виконання покарань не пізніш як наступного дня після її винесення.
Справа передається в архів суду лише після долучення до матеріалів справи повідомлення органу Державного департаменту України з питань виконання покарань про відбуття правопорушником стягнення.
Якщо до правопорушника застосовано стягнення у вигляді позбавлення спеціального права, копія постанови надсилається органу внутрішніх справ (про позбавлення права керувати транспортним засобом), Головній державній інспекції України з безпеки судноплавства чи капітану річкового порту (відповідно про позбавлення права керування маломірним судном чи річковим судном), органу мисливського господарства (про позбавлення права полювання).
Справа передається в архів суду лише після долучення до матеріалів справи повідомлення відповідного органу про виконання постанови.
Постанова про конфіскацію предмета, який став знаряддям учинення або безпосереднім об’єктом правопорушення, грошей надсилається на виконання органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням цього предмета, грошей.
Справа передається в архів суду лише після долучення до матеріалів справи постанови про конфіскацію предмета, грошей з відміткою про виконання.
Справа передається в архів суду після долучення до матеріалів справи постанови органу державної виконавчої служби про виконання постанови.
Звернення до виконання постанови про накладення штрафу передбачає пропозицію правопорушникові добровільно в 15-денний строк після вручення копії постанови сплатити штраф, про що роз’яснюється в супровідному листі, або під підпис після проголошення суддею постанови. У разі несплати штрафу добровільно копія постанови надсилається органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням майна правопорушника, про що робиться відмітка в журналі обліку виконавчих документів, виданих судом.
Справа передається в архів суду після приєднання до матеріалів справи постанови органу державної виконавчої служби з відміткою про стягнення штрафу або про неможливість стягнення.
Попередження як адміністративне стягнення вважається виконаним, якщо правопорушнику вручено копію постанови або проголошено її зміст, і про це є його розписка в справі.
У разі притягнення до адміністративної відповідальності за стрільбу з вогнепальної, холодної метальної чи пневматичної зброї в населених пунктах і в не відведених для цього місцях або з порушенням установленого порядку, а також за порушення правил зберігання, носіння або перевезення вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї і бойових припасів особи, якій вогнепальну зброю, а також бойові припаси ввірено у зв’язку з виконанням службових обов’язків або передано в тимчасове користування, копія постанови надсилається відповідному підприємству, установі, організації для відома й органу внутрішніх справ для розгляду питання про заборону цій особі користуватися вогнепальною зброєю.
Постанова про накладення адміністративного стягнення за корупційні правопорушення у кожному випадку в триденний строк надсилається відповідному державному чи виборному органу для вирішення питання про звільнення особи з посади (у тому числі виборної), про інше усунення її від виконання функцій держави або про дострокове припинення її депутатських повноважень.
При винесенні постанови про закриття провадження в справі та звільнення особи від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд трудового колективу, копія цієї постанови надсилається для виконання трудовому колективу за його місцезнаходженням.
Оплатне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об’єктом адміністративного правопорушення, також може бути застосовано як основне, так і як додаткове адміністративне стягнення. Це специфічний вид матеріального стягнення, це примусове позбавлення правопорушника володіння предметом, забороненим до використання або такого, що використовується загальнообов’язкових правил, встановлених уповноваженими на те органами.
Копія постанови надсилається на виконання в Державну виконавчу службу.
Позбавлення спеціального права, наданого даному громадянинові, як адміністративне стягнення, не може застосовуватись відносно всіх категорій осіб.
У порядку виконання постанови дві її копії надсилаються на виконання органові, яким було надано спеціальне право.
Вилучення речей та документів, що є знаряддям або безпосереднім об’єктом правопорушення, здійснюється службовими особами органів, які мають на те право, згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення. Залежно від результатів розгляду справи, речі і документи у встановленому порядку конфіскують, повертають володільцеві, знищують, при оплатному вилученні - реалізують.
Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді застосування громадських робіт надсилається на виконання органу Державного департаменту України з питань виконання покарань не пізніше наступного дня після її винесення.Виконання стягнення у вигляді громадських робіт здійснюється на основі участі порушників у суспільно корисній праці, види якої визначають органи місцевого самоврядування. Строк виконання громадських робіт обчислюється у годинах. Згідно ст. 3212 КпАП України громадські роботи виконуються не більше як чотири години на день, а неповнолітніми - дві години на день.