flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Ведення кодифікаційної роботи в суді

08 вересня 2011, 16:15

Питання систематизації та кодифікації законодавства у судах та інших державних органах є дуже важливим, оскільки від цього залежить правильне, об’єктивне вирішення справ, повнота та всебічність судового розгляду та слідства.

Наша держава знаходиться на етапі реформування  правоохоронних, судових органів, органів юстиції та виконавчої влади. Всі ці реформи супроводжуються прийняттям нових законів та внесенням змін у діюче законодавство, за якими необхідно слідкувати, постійно вносити зміни у контрольні кодекси і збірники законодавства тримати у належному рівні – систематизувати та кодифікувати.

У відповідності до Положення “Про бібліотеку суду ”, затвердженого головою Верховного Суду України від 23.05.2007 року в Надвірнянському районному суді створено картотеку змін до законодавчих актів, формується спеціальний фонд матеріалів судової практики, наукової літератури.

За ведення даної ділянки роботи в Надвірнянському районному суді відповідає керівник апарату суду Пинчук Д.Я.

Загальний контроль, організаційну та практичну  допомогу по веденні кодифікаційної роботи  в Надвірнянському суді здійснює Територіальне управління державної судової адміністрації в Івано – Франківській області.

 Усі зміни до кодексів та Законів України, ретельно вносяться до кодексів з позначкою “Контрольний”, а також передаються помічникам суддів, які вносять дані зміни до своїх кодексів та збірників законодавства самостійно.

Окрім змін до кодексів і Законів територіальним управлінням замовляється і  надсилається у наш суд Бюлетень законодавства і юридичної практики України , що є досить необхідним для якісного і об’єктивного здійснення правосуддя.

Крім того, у Надвірнянському районному суді щорічно здійснюється передплата газети “Урядовий кур’єр ” , а також інших видань. Уся юридична література, яка централізовано надходить в суд від територіального управління та інших державних органів реєструється та зберігається у кабінеті керівника апарату суду  та у кожного з суддів. Дані періодичні видання опубліковуються, ведеться їх підшивка і зберігання у належному вигляді.

При потребі будь-який текст закону чи інша інформація може бути розмножена на копіювальному апараті, або відсканована і відредагована на комп”ютері. На сьогодні майже всі судді  та працівники суду забезпечені відповідними технічними засобами.

Нажаль, законодавство змінюється дуже швидко, і книговидавництво  не встигає видавати офіційні видання, а навіть дуже часто видаються і продаються “застарілі” збірники законів та кодекси, посилатись на які просто неможливо. Краще справляються  із цим завданням офіційні періодичні видання, однак передплата на ці видання часто дуже дорога і необхідний певний час для доставки їх в суд. Тому, внесення всіх змін вручну у контрольні кодекси і збірники є найбільш ефективним.

В час загальної комп”ютеризації та створення комп”ютерних мереж стало можливим підключення до інформаційно – пошукових систем, які своїм завданням ставлять збір усієї інформації, що стосується  законодавства та змін до нього, їх систематизацію і унеможливлює вільний доступ до цієї інформації.